Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Metoda MFK - účinná pomoc od bolestí

Metoda MFK - účinná pomoc od bolestíMáme pro vás novinku - metodu MFK. Díky ní můžete objevit skutečné příčiny své bolesti pomocí softwarové analýzy a získat svůj jedinečný recept na terapii pro váš nervosvalový a kloubní systém. V našem celostním Centru Bezovka jsme pro vás právě otevřeli novou cestu, na které se můžete zbavit chronických či akutních bolestí těla a pohybového aparátu a umíme vám pomoci s hledáním jejich skutečné příčiny. Více o naší nové metodě MFK ZDE.

S její pomocí vám:

  • Zobrazíme jizvy vašeho těla, obtíže, úrazy, zranění, operace. Budete překvapeni, co vaše tělo už zvládlo ustát.

  • Zaznamenáme intenzitu aktuálních citlivých projevů - tahání, tlaku či i bodání ve vašem těle.

V rámci této terapie provádíme svalový test, který je vhodný pro lidi s bolestmi, zjistí se díky němu konkrétní příčina problémů. Pro ty, kteří rehabilitují, se může přesně kontrolovat, zda léčba probíhá správně. Velmi často svalový test využívají lidé, kteří se rozhodli změnit svůj životní styl a chtějí se začít hýbat.  Ať už totiž trpíte sebemenší dysbalancí, můžete si být jisti, že tělo se pokusí nerovnováhu vykompenzovat. Slabé svaly vám pak snadno způsobí přetížení páteře (nejčastěji v krční či bederní oblasti) a vy se postupně propracujete k nepříjemným degenerativním změnám. Metoda MFK napomáhá i při samotné léčbě, protože dokáže určit, kde s terapií začít a jak dále postupovat. Autorkou metody MFK je fyzioterapeutka PaeDr. Martina Končalová a v našem centru se této metodě věnuje Vlaďka Procházková.

Metoda MFK – manuální fyzioterapeutická korekce je jednou z moderních metod využívajících k diagnostice počítačovou technologii. Používá se jako pomoc od akutních, někdy i dlouhodobých problémů s pohybovou soustavou nejrůznějšího charakteru u sportovců i u běžné populace. 

mfk_vysetreni_3_s.jpg

Terapeut při vyšetření provádí takzvaný svalový test a klient se snaží svou vlastní svalovou silou odpor překonat. Podle toho, jak velkou sílu je schopen klient vyvinout, určí fyzioterapeut koeficient a zanese jej do „mapy těla“ v počítači. Takto testuje všechny důležité svalové skupiny v těle. Vyšetřuje také další struktury a místa, napětí tkání a bolestivé body na speciálních místech těla (například na břiše pod žebry) a také toto zadává do počítače.

Po vyšetření si terapeut s klientem mohou prohlédnout výslednou „mapu těla“, kde jsou názorně vidět jednotlivé dysbalance a segmenty, jež jsou indikovány k terapii.

Terapie probíhá presurou neurolymfatických bodů a postupně v dalších terapiích, když je tělo připraveno, může následovat terapie formou cvičení

 

Více o metodě MFK a její autorce naleznete na odkazu ZDE. 

CO VÁS ČEKÁ:

1. Anamnéza

Provádí se při vstupním pohovoru. Klientem sdělované údaje o trvalých, dočasných, objektivních i subjektivních změnách nejenom na tkáních pohybového systému se obrazovým vyjádřením zaznamenává do systému MFK.

Uvádíme základní diagnózy, se kterými se nejčastěji setkáváme a u kterých lze obnovit funkční poruchy způsobující bolesti nebo omezení komfortu hybnosti. Na fyzioterapii můžete ale chodit i preventivně, tedy bez stanovené diagnózy. Jednostranné, či nadměrné zatěžování pohybového systému (dlouhodobé sezení u počítače, cvičení ve fitness, golf, tenis, squash, aj. sportovní aktivity) vede ke svalové dysbalanci. Ta může být příčinou bolesti a omezení pohybu. Pokud není včas ošetřena, může vést nejprve k funkčním a posléze strukturálním změnám na svalech, kloubech, páteři i v ostatních částech těla.

Diagnózy: skolióza, vadné držení těla, myopatie, zlomeniny, výhřez ploténky, artróza, poranění svalů, kostí, tkání, poranění křížového vazu v koleni, ploché nohy, bolesti bederní, hrudní i krční páteře, bolesti hlavy, bolesti v pánvi, ramen, rukou, diagnóza spastické formy DMO, symetrické postižení obou dolních končetin.

2. Vyšetření

Po vstupním pohovoru následuje vyšetření svalů celého těla hodnotící miokinetickou aktivaci proti normě klienta. Porovnává se vždy pravá a levá strana. Konkrétní změna se zaznamenává do systému MFK na přesně určeném místě.

3. Diagnostika 

Výsledky  vyšetření jsou vyhodnoceny algoritmem MFK System®, který vychází ze závislosti mezi částmi jednotlivých tělních systémů. Vše se následně graficky zobrazí v projekci svalového systému, kloubního zatížení, vnitřního systému, stupně zatížení páteře a na kůži. Zobrazení vyjadřuje příčiny a následky obtíží hybného stereotypu. Systém MFK umožňuje ukládat zobrazení a historicky porovnávat a hodnotit vývoj změn.

ap_diagnosis.jpg

4. Terapie

Terapeut po pečlivém zhodnocení vybere vhodnou fyzioterapeutickou techniku. MFK systém nabízí stimulaci soustavy reflexních bodů, stimulaci Trigger a Tender Pointů, mobilizaci kloubů, nebo cvičení. Postup zákroků na konkrétních místech je zpracován dle aktuálního nálezu a je veden systémem MFK.  Pečlivá aplikace vybrané techniky je plně v rukou terapeuta.

5. Kontrola

Po každé ukončené terapii provádí terapeut kontrolu chybných svalů. Terapeut a klient tak získávají společně přehled o účinnosti zvolené terapie. Další návštěva se vždy určuje dle aktuálního stavu pacienta.

Poskytované služby v Centru Bezovka

  • Diagnostika funkčních poruch pohybového systému
  • Pomoc od bolestivých stavů svalů, kloubů a páteře
  • Pomoc při poúrazových stavech
  • Prevence bolestivých stavů
  • Nepotřebujete žádné doporučení od lékaře. Stačí si jen domluvit termín. Kontakt najdete ZDE.

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů