Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Nový rozvrh jógy od ledna 2024 v Centru Bezovka

Nový rozvrh jógy od ledna 2024 v Centru BezovkaVážení klienti,

od ledna 2024 pro vás v našem centru rozšiřujeme nabídku jógy, protože se naše stávajcící kurzy těší velkému zájmu, z čehož máme opravdu radost. Je zřejmé, že pravidelné cvičení jógy přináší komplexní výživu jak pro vaše fyzická těla, tak pro vaši duševní pohodu.

Nový rozvrh od ledna 2024 si můžete prohlédnout právě tady a právě teď se můžete do kurzů přihlašovat na e-mail: info@centrumbezovka.cz a nebo zprávou na telefon Vlaďky: 733 166 108, která všem zájemcům poskytne bližší informace ke všem kurzům a zodpoví vaše případné dotazy.

rozvrh jogy bezovka 2024.jpg

Díky pravidelnému cvičení jógy se zvyšuje celková odolnost vůči stresu a nemocem, zvyšuje se kapacita plic, získáte s ní pozitivnější pohled na svět a radostnější náladu. Praxe jógy má také prokazatelně významný dopad na redukci úzkostí a také pozitivní vliv na pohybový aparát. Je důležité si však vybrat vhodný typ jógy vzhledem ke svému aktuálnímu, zdravotnímu stavu a také instruktora, který vám bude vyhovovat svým přístupem a svou energií, kterou při lekci vytváří. Věříme, že si u nás vyberete a těšíme se na vás.

V lednu nabízíme možnost přijít na ukázkové lekce jednotlivých stylů a pokud si je chcete přijít vyzkoušet, předem nám napište a my vám sdělíme, zda je na kurzu ještě volné místo. Cvičíme u nás totiž jen v malých skupinách max. 6-ti účastníků na józe, abychom se všem mohli individuálně věnovat.

V klidu si prohlédněte naše týdenní rozvrhy lednových, ukázkových lekcí, a přijďte si vyzkoušet, která jóga a instruktor by vám vyhovoval nejvíce. Až poté se můžete přihlásit do kurzu. Dejte nám, prosím, předem vědět, na jakou ukázkovou lekci byste rádi přišli a o jaký kurz máte zájem.

1t.jpg2 t.jpg3 t.jpg

Jaké styly jógy a instruktory tedy u nás od ledna najdete?

inka jin joga.jpg

Inku v jejím hektickém a výkonnostně zaměřeném životě před dvěma lety zastavila Crohnova choroba, která napadla její střeva tak, že skončila v nemocnici na operaci a doslova bojovala o svůj život. Tahle zkušenost ji přivedla k pochopení smyslu života, k reiki a k pomalé, k tělu šetrné józe. Praktikuje jin jógu, která pracuje zejména s fasciemi. A jelikož pro život ve zdraví a spokojenosti vychází z rovnováhy jin ( ženské) a jang (mužské) energie, pracuje na jemnější úrovni, uklidňuje, kultivuje a přináší rovnováhu do dnešního hektického, stresujícího, jangového světa.

V jin józe pracujeme s tělem a myslí – tříbíme trpělivost, učíme se v pozici vydržet, uvolnit tělo i mysl. Cvičí se zejména v sedě a v leže na podložce a využívá se při ní oválných bolsterů, meditačních polštářů, bloků a všech možných pomůcek pro uvolnění a protažení fascií celého těla. Inky radostí a meditací je také tvorba náramků z minerálů a polodrahokamů.

 

lida fyzio joga.jpg

Lída je certifikovaná instruktorka jógy z Akademie jógy Václava Krejčíka a instruktorka inteligentního pohybu z IQ pohyb akademie Daniela Müllera a studentka Školy jógy zdravě & funkčního pohybu v Punk jóga Brno a certifikovaná lektorka Port de Bras™. Věnuje se fyzio józe, čchi-kungu a Port de Bras™.

Kurz fyzio jógy s Lídou je vhodný jak pro úplné začátečníky, kteří nemají s jógou žádné zkušenosti, tak pro ty z Vás, kteří už jógu vyzkoušeli nebo ji pravidelně praktikují. Pokud cítíte potřebu poznávat jógové ásany do hloubky a nezůstávat jen na povrchu, jste vítáni s otevřenou náručí. Pro absolvování kurzu nepotřebujete žádné speciální předpoklady, stačí jen Vaše tělo a chuť se učit vědomému pohybu.

Lída svou praxi staví na znalosti anatomie a fyziologie lidského těla. Při jógové praxi plně respektuje lidské zdraví a s vlídností přistupuje k možnostem každého jedince v danou chvíli. Zaměřuje se na prevenci bolestí zad, velkých kloubů, jejich rozhýbání a na vyladění hlubokého stabilizačního systému páteře (Core). Pravidelnou prací na jógových ásanách podpoříte fyzické i duševní zdraví, napřimujete držení těla, zlepšujete mobilitu kloubů, budujete sílu, rovnováhu, schopnost koncentrace, a v neposlední řadě pečujete o svou duši.

V každé lekci věnuje dostatek času naladění se, zahřátí a rozhýbání. Postupně a bezpečně staví jednotlivé ásany, které každý může beze spěchu spojovat do krátkých sekvencí. Naučíte se propojit pohyb těla s dechem, cítit sami sebe, respektovat své možnosti a bytí v přítomném okamžiku.

 

 

radka joga pro zdrava zada.jpg

Radka je absolventka jógové školy Václava Krejčíka. V mládí se věnovala sportovní gymnastice, nyní rekreačně tenisu a jako sportovkyně ví, co to znamená, když tělo bolí z jednostranné zátěže. Proto se rozhodla věnovat józe zaměřené pro zdravá záda, pro prevenci a odstranění bolestí, protože přesně to ji samotnou k józe přivedlo a pravidelné cvičení správných cviků jí od bolestí zad s úspěchem odpomohlo.

Cílem jógy pro zdravá záda je jednak bolavou páteř uvolnit a zkrácené svaly trupu protáhnout a také je posílit v místech, kde jsou naopak ochablé a nefunkční a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet. V těchto hodinách se střídají průpravná cvičení z jógy a jógové ásany společně s fyzioterapeutickými prvky, cvičí se s vhodnými pomůckami a také se na závěr lekce vždy relaxuje. Tyto kurzy jsou vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. V této lekci je zvlášť důležité zdůraznit, že každý cvičí podle svých možností. Velikou chybou je pokoušet se překonat své limity a příliš usilovat. Poslouchejte svá těla a buďte k nim ohleduplní. V případě zdravotních potíží je nezbytné o nich před lekcí informovat.

 

petra cakra joga.jpg

Mezi velmi populární styl jógy patří čakra jóga a tu vám v Centru Bezovka od ledna 2024 nabídne Petra. Praktikovat jógu začala v roce 2019 a její hlavní motivací bylo zlepšení svého zdraví a získání psychické odolnosti. Školu THINK YOGY absolvovala a úspěšně zakončila v Českých Budějovicích.

Čakra jóga se řadí mezi tradičnější styly jógy. Vychází ze staroindického učení o tom, že každý člověk má několik energetických center, která jsou zodpovědná za funkci vnitřních orgánů, ale také za duchovní a spirituální schopnosti. Pomocí tělesného cvičení je možné tato centra, čakry, harmonizovat a uvádět do rovnováhy. Hlavních čaker je 7 a jsou rozmístěny především kolem páteře a dvě se nacházejí na hlavě. V průběhu běžné hodiny jógové praxe se pozornost zaměřuje zpravidla pouze na jednu čakru. Té se pak věnují speciálně zkombinované ásany, dechová cvičení a nebo mantry. Pro větší uvolnění a pro dosažení požadovaného stavu relaxace se mohou používat i vizualizace, které pomáhají uvědomění a zpřítomnění naší mysli. Při cvičení čakra jógy je kladen důraz na prožití jednotlivých ásan a maximální možné uvolnění. Cílem cvičení je uvědomění si sama sebe jako bytosti, která prožívá svůj stav “tady a teď”. Jde tedy o to jen být a nechat vše kolem sebe volně plynout. Jednotlivé ásany mohou způsobit, že se v nás probudí neočekávané emoce. Ty mohou být nejrůznější od vzteku po radostný smích. Jde o pocity, které jsme si potřebovali odžít, abychom se cítili lépe. Jakmile si emoce vyvolané cvičením uvědomíme a prožijeme je, očistíme se od zbytečných nánosů, kterými zahlcujeme naši hlavu a přijde velká úleva.

 

kuba hatha joga.jpg

Kuba praktikuje klasickou hatha jógu, školu absolvoval pod vedením manželů Knaislových. Naučíte se s ním trpělivosti, vydržet v jógových ásanách-pozicích a pránájám-dechové techniky a možná ještě něco dalšího. Nově se díky němu v našem rozvrhu objevila jóga pro muže a věříme, že se budou na této lekci cítit mnohem lépe, než v obklopení žen. I když, kdo ví ….

Hathajóga přirovnává lidské tělo ke květině lotosu. Stejně jako se lotos s východem slunce otevírá, otevírá se tělo s nádechem. A stejně, jako se lotos se západem slunce zavírá, zavírá se tělo s výdechem. Vědomé dýchání je základním stavebním kamenem. Každý učitel vede svou hathajógovou praxi jiným způsobem, každý do toho vkládá sám sebe. Nenaleznete proto dvou stejných lekcí, ani dvou stejných učitelů, ale pokaždé to budete hlavně vaše mysl, která vás bude rušit a jíž nakonec uklidníte. Když správně zapojíte dech a naučíte se ho plně využívat, zmírní se jednak bolest a jednak vás tělo samo pustí dál. Jak je to možné? Zcela jednoduše. Při správném a hlubokém nádechu se svaly správně okysličí a s výdechem mají z čeho čerpat uvolnění a pouštět nás dál.

 

vladka kundalini joga.jpg

Vlaďku a její styl jógy už dobře znáte, takže pro vás tyto lekce nebudou žádnou novinkou. Jen v prvním pololetí roku 2024 svou činnost výrazně v našem centru omezí, protože se bude věnovat novému projektu. Každopádně kdo Vlaďku a kundaliní jógu nezná, tak ji právě teď v pár řádcích představíme. Kundaliní jóga pracuje zejména s energií těla a harmonizuje všechny jeho části. Je to jóga terapeutická, která obsahuje sestavy pro hormonální rovnováhu, sestavy pro klidnou hlavu a duševní pohodu, pro vyrovnání energie srdce a hlavy, dále sestavy pro zdravou páteř, ledviny, štítnou žlázu a mnoho dalšího, zaměřuje se prostě na celé tělo a jeho orgány a orgánové soustavy. Je to jóga, kterou zvládne úplně každý, protože se cvičí jednoduché, opakující se pohyby a meditace, dále se provádějí různá dechová cvičení a také při ní zní krásné mantry. Velký důraz klade na relaxaci a uvolnění těla i mysli. Je to jóga, kde se střídá dynamický pohyb s klidem a uvolněním těla i mysli. A výsledkem je, že se po ní cítíte jako znovuzrození, omlazení, radostní a máte čím dál více energie na cokoliv, pro co se ve svém žitově rozhodnete.

Cena našich jógových lekcí zůstává i v roce 2024 stále stejná: 200 Kč za 1 lekci při uhrazení předplatného na 10 lekcí. V případě platby jednotlivých lekcí je cena jedné hodiny 250 Kč.

Podrobné informace: zda je který kurz volný, co s sebou, kdy začínáme, zda je možné přijít na ukázkovou lekci atd. atp. zjistíte od Vlaďky, napište své dotazy buď na info@centrumbezovka.cz nebo Vlaďku kontaktujte na jejím mobilu 733 166 108 napsáním zprávy nebo zavoláním.

Těšíme se na všechny jogínky a jogíny v roce 2024!

 

 

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů