Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > CranioSacrální Biodynamika

CranioSacrální BiodynamikaVelmi rádi Vám představujeme paní Moniku Špilarovou a CranioSacrální Biodynamiku (CSB)
CranioSacrální Biodynamika (CSB), je metoda, která užívá pohmatu a doteku k podpoření těla v jeho schopnosti se léčit a najít cestu k rovnováze. Název terapie vychází z latinských názvů pro lebku (cranium) a kost křížovou (sacrum).
CranioSacrální Biodynamika má své kořeny v oboru tradiční medicíny nazývaném Osteopatie, ačkoliv její původ sahá hluboko do minulosti. Jsou zmínky o tom, že práci s craniosacrálním systémem a mozkomíšním mokem používali již ve starověkém Egyptě. Pro nás byla CSB “znovuobjevena” počátkem 20. století, Dr. W. G. Sutherlandem, který si při své práci začal zkoumat a popsal léčebné procesy tzv. Dech Života.
Principem Dechu Života je, že každá buňka v našem těle dýchá a vyjadřuje tak jemné rytmy. Tyto rytmy je možné citlivýma rukama vnímat, Pokud je proudění plynulé a silné, je v těle udržováno zdraví a harmonie těla a mysli. Když se proudění Dechu Života zablokuje, naruší nebo oslabí např. stresem, či traumatem, nebo úrazem, nehodou, přetížením aj., pak mohou vznikat bolestivé symptomy.
I když má naše tělo má ohromnou moudrost a schopnost se regenerovat, někdy je potřeba tento proces podpořit. A to je úkolem ošetřujícího. Za použití doteku rukou naslouchat rytmům v těle klienta a podpořit rozpuštění vzorců napětí a znovu plynutí Dechu Života. Do těla klienta ošetřující nic nevkládá ani z něj nic nebere. Jen podporuje samo-léčivý proces. Neřeší následky symptomů, ale jejich příčinu. Jde do jádra, kde je zdraví vždy přítomné, kde nikdy nebylo ztraceno. Ošetření probíhá v leže na lehátku.
CSB je efektivní na širokou škálu problémů a disfunkcí: při zdravotních potížích, k léčení traumat a posttraumatických symptomů, jako podpora pro těhotné a děti, a také k podpoře v procesu osobního růstu. Díky její jemnosti a neinvazivnímu přístupu, je vhodná pro dospělé, děti, těhotné ženy i miminka.
Moniku Špilarovou můžete kontaktovat na tel. č. 777 010 474.

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů