Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Bachovy květové esence - harmonizace duševního i fyzického stavu

Bachovy květové esence - harmonizace duševního i fyzického stavuBachovy květové esence - harmonizace duševního i fyzického stavu

Zakladatelem celého systému je Dr. Edward Bach. Jeho touha nalézt pro lidstvo jednoduchý a snadno použitelný systém se naplnila objevem květových esencí. Zastával názor, že nemoc je disharmonie mezi tělem, myslí a duší člověka.

Bachovy esence tvoří 38 výtažků z různých květů a rostlin. Pomáhají člověku zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat mysl a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu.

Květové esence pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvést ji opět do pohybu. Každý nezpracovaný problém, všechny starosti, strachy a bolesti z minulosti, které člověk utrpěl či někomu způsobil, blokují životní energii a oslabují připravenost člověka postavit se na odpor škodlivým zevním vlivům. Květové esence pomáhají lidem k celostnímu pohledu na věc a způsobují, že se je při jejich užívání stávají lidé otevřenějšími a schopnějšími lépe čelit negativním vlivům.

Pro nalezení vhodné kombinace esence je nutné se soustředit výhradně na psychickou a emociální sféru. Fyzické neduhy nehrají při hledání vhodné esence žádnou roli. Ale pokud dojde k harmonizaci duševní a emociální sféry, dojde rovněž k harmonizaci fyzického stavu.

Bachovy esence jsou čisté, nejsou škodlivé a nemají žádné vedlejší účinky. Tato terapie podporuje pozitivní potenciál člověka. Vysoké kmitání vibrací různých divoce rostoucích rostlin, které podle Dr.Bacha podléhají tzv.vyššímu “uspořádání“ se přenáší také na člověka, který je užívá. Tento změněný harmonický stav tak umožňuje překonání problémů, výzev života a podporuje zdraví. Dr.Bach byl hluboce přesvědčen, že každý člověk má ve svém životě určení nebo úkol, který se rozhodl splnit. Jestliže nedochází k uskutečnění této vnitřní a vnější úlohy, mohou vznikat psychická nebo tělesná onemocnění, anebo se mohou přihodit jiné, těžké životní situace. Tyto originální květové esence pomáhají člověku znovu uvést do souznění tělo, duši i ducha a jsou mu jedinečným zdrojem pomoci k životu v harmonii se svým Já.

V současné době procházíme velmi těžkým a pro většinu z nás psychiku zatěžujícím období, Bachovy květové esence jsou jednou z cest, jak si můžeme pomoci současné období lépe zvládnout.

Bachovy esence vám vytestujeme i namícháme na míru v rámci našeho Centra Bezovka ve spolupráci s Lékárnou V Bezovce.

Objednávat se můžete přes rezervační formulář níže. 

Rezervace

Bachovy esence.jpg