Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Dechové techniky

Dechové technikyDechové techniky pro uvolnění stresu, napětí a pro lepší spánek

Tento kurz je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit, jak se pomocí dechu dostat do duševní pohody, chtějí se naučit lépe ovládat svůj dech a dosáhnout skrze něj celkového zklidnění. Nabízím jej také všem, kteří hledají účinnou pomoc při stavech úzkosti, nervozity, vnitřního napětí, strachu, stresu a jako pomoc od depresivních stavů.

Vědomé dýchání.jpg

Dýchání je nejjednodušší fyzické cvičení, které provádíme neustále, a proto také můžeme začít vědomě dýchat a využívat sílu dechu k ovlivňování svého psychického stavu. Jóga je považována za nejdokonaleji propracovaný systém, který pojímá člověka jako celek a vede ho k sebe uzdravování a sebe poznávání. Proto je také nazývána "uměním života".

Řízené dýchání je jedním ze způsobů spuštění relaxačního procesu prostřednictvím aktivace parasympatického nervového systému. V józe se dechová cvičení nazývá pránajáma a zaujímá mezi dávnými zdravotními praktikami výsadní místo. Moderní výzkum a praxe ukázaly, že přednosti řízeného dýchání jsou zcela reálné a že je vhodné pro všechny, bez rozdílu věku a aktuální fyzické kondice.

Řízené dýchání zmírňuje příznaky:

  • nespavosti,
  • úzkosti,
  • posttraumatické stresové poruchy,
  • deprese.

Každodenní cvičení jógy a pravidelná praxe řízeného dýchání jsou u depresí stejně účinné jako antidepresiva. Navíc řízené dýchání zvyšuje regenerační schopnosti srdce po prodělaném stresu a nemá naprosto žádné vedlejší účinky. Kromě snížení stresu a boje proti depresi řízené dýchání umožňuje:

  • snížit krevní tlak a frekvenci srdečních stahů,
  • posílit imunitní systém,
  • společně s meditací zlepší poznávací schopnosti.

V tomto kurzu vás postupně naučím řízené dýchání a pránajámu. Pránajáma je sanskrtský název kde “prána” znamená dech a “jáma” znamená ovládání. Ovládání dechu představuje most k naší nervové soustavě a zkoumáním dýchacích technik z pránajámy můžeme pozorovat, jak hluboce je dech spojen s myslí. Prostřednictvím práce s dechem pak můžeme dosahovat uvolnění mysli i těla.

Co budeme dělat a jak to bude probíhat?

Kurz má formu 5-ti živých webinářů, ke kterým se dostanete kdykoliv, když máte vy sami čas. Cena jednoho webináře vychází na 150 Kč. Každý webinář trvá hodinu a nejprve začíná teorií, představením techniky a dále dech také sami zkoušíte a procvičujete. Nejedná se o osobní lekci. Na svůj e-mail obdržíte veškeré materiály a na kurzu ode mě získáte informace a návod, jak se svým dechem pracovat. Je to příležitost, jak objevit sílu svého dechu a udělat z něj svého pomocníka pro život. Součástí jsou prezentace, kde jsou jednotlivé dýchací techniky popsány. Na FB se budete moci přidat do uzavřené skupiny pro výměnu zkušeností a vzájemnou podporu.

Co budete potřebovat?

Ideální podmínky: klidná místnost, kde nebudete nikým rušeni a kde můžete sedět na židli, posteli nebo na zemi tak, abyste se cítili příjemně, pohodlně a měli jste rovnou páteř a měli jste pevnou oporu pro pánev, případně také pro nohy. Oblečení je ideální volné a pohodlné, které vás nikde neškrtí, zejména aby neškrtilo v pase. Dále budete potřebovat připojení na internet na svém PC, tabletu nebo mobilu a e-mail.

Jak se můžete přihlásit?

Zašlete mi rezervaci na tento kurz prostřednictvím rezervace níže v zeleném tlačítku a obdržíte ode mě veškeré informace a lekce. Pokud máte nějaké dotazy k tomuto kurzu, napište mi je, ráda vám je zodpovím.

Vlaďka Procházková

Rezervace

joga.jpg