Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Jógou proti bolesti zad

Jógou proti bolesti zadBolesti zad lze snadno eliminovat vhodnými protahovacími a posilovacími cviky. Jak si od bolesti zad můžete pomoci jógou?

Přináším vám 5 základních bodů, které jsou z mé praxe pro odstranění bolestí zad nezbytné:

V první řadě je potřeba nají si čas pro sebe

Bod číslo jedna je vlastně nejtěžší, ale také nejdůležitější. Je potřeba najít si alespoň 5x týdně 20 minut, které věnujete opravdu jen sami sobě. Při cvičení nebo odpočinku či procházce. Důležité je, že chvilku nebudete řešit nic jiného.

Uvolnit bedra

Položte se na záda, pokrčte kolena tak, aby byla nad kyčelními klouby, chodidla flexujte a dlaně položte na chodidla. Zatlačte koleny proti dlaním v ose stehen směrem vzhůru a zároveň tiskněte křížovou kost do podložky. Chodidla jako by se opírala do pomyslné zdi. NADECHNĚTE a s VÝDECHEM přitahujte kolena na hrudník, ale nezvedejte pánev od podložky. Zkuste zároveň prodloužit bedra po podložce za sedacími kostmi. Opakujte 3x.

Naučit se správně nastavit pánev

Vleže na zádech jemně naklápějte pánev dozadu a dopředu (nehýbejte přitom nohama), zkuste maximální rozsahy, v případě, že pohyby působí bolest, zmenšete rozsah pohybu a nechoďte až do bolesti. Poté zkuste pánev uvolnit tak, aby byla v neutrální poloze – křížová kost volně leží na podložce, stydká spona je rovnoběžně s podložkou.

Dýchat

V neutrální poloze pánve prodýchejte jemně do spodního břicha.

Aktivovat střed těla

V leže na zádech zvedněte nohy. V kyčlích a kolenou je 90°. Dlaně opřete o přední stranu stehen, jemně zatlačte a aktivujte břišní svaly. Můžete se jemně přetáčet ze strany na stranu. Opřete dlaň křížem na protilehlé stehno a druhou ruku protáhněte stranou. Za rukou nasměrujte pohled a spodní žebra nasměrujte do protilehlého třísla. Proveďte 3x na každou stranu.

Vždy je důležité respektovat své tělo a necvičit přes bolest. Pohyb vést vědomě v souladu s dechem.

Ráda vám pomohu najít správné cviky na míru pro vás, které vám pomohou od  vašich bolestí. Kontaktujte mě a domluvíme si spolu termín na individuální jógovou lekci.

Vlaďka Procházková
Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů