Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Připravili jsme pro vás nové jógové semináře na květen a červen

Připravili jsme pro vás nové jógové semináře na květen a červenPřipravili jsme pro vás nové termíny oblíbených jógových seminářů a také ukázkové lekce 2 novinek, které chceme nabídnout jako kurzy na příští školní rok, tedy od září 2022. 

14.5. sobota od 9:00 do 11:00 Jóga pro pánevní dno

Oblíbený seminář, který je vhodný pro ženy s nepravidelnou, nesnadnou menstruací, s inkontinencí, bolestí SI skloubení, k harmonizování těla před a v přechodu, k sebepříjetí s láskou bez podmínek. Společně na něm projdete, jaké máte sedací návyky, proberete péči o pánev (probuzení energie v ní), naučíte se a vyzkoušíte si jednoduché pohyby do uspěchané doby, osvojíte si správné provádění a dýchání u cviků v leže a v sedě, zjistíte, jaké je vhodné posilování a relaxování pánevního dna, co je to muladhára bandha. Získáte informace o soustavě svalů pánevního dna. Projdete teorii ásan a krijí vhodných pro posilování pánevního dna a naučíte se správné techniky dýchání a relaxování. Kontraindikace: těhotenství.

28.5. sobota od 9:00 do 11:00 Seminář jóga na židli

NAŠE PRVNÍ NOVINKA Cvičení Gyrokinesis integruje klíčové principy jógy, taichi, tance a sportu zároveň představují originální systém holistického cvičení. Ve světě je široce využíván tanečníky, sportovci, osteopaty a fyzioterapeuty více než 30 let. Tato metoda zlepšuje držení těla, dech, sílu, flexibilitu a pomáhá tělu zvládat zátěž a skvěle se osvědčila jako kompenzační metoda k jednostrannému zatížení při sportu a tanci. Cvičení probíhá na židli a je tedy vhodné pro ty z vás, kteří máte problémy s bolestmi těla a ztuhlou oblastí zejména v pánvi a také mají špatnou hybnost kyčlí a kolen a proto pro ně není z těchto důvodů klasická jóga vhodná. Gyrokinesis pracuje s tělem, jako celkem, zaměřuje se na přirozené anatomické dispozice a vytváří rovnováhu, pružnost a sílu v celém těle. Skvělé zdravotní cvičení, které rovnoměrně a bezpečně posiluje celé tělo.

29.5. neděle večer od 18:00 do 19:00 Meditace pro začátečníky

Meditace není žádná pasivní cesta, jak by se někomu mohlo zdát. Jedná se o víc, než jen o abstraktní cvičení. Každý čin, každá naše myšlenka nebo rozhodnutí mají hluboký dopad na náš svět. Meditace přináší jak okamžité uspokojení, štěstí a radost, tak je jejím hlavním smyslem zdokonalovat naše porozumění v běžném životě. A to vede k odstranění strachů, nenávisti, zmatků. Meditace nám pomůže pochopit rozdíl mezi chvílemi, které vyžadují přijímání a porozumění a těmi, které potřebují jasnou a modrou odpověď. Meditace neznamená vytvoření "dokonalého" světa zcela bez nepohody, beze strachu a bez bolesti. Spíše jde o způsob, jak v reálném světě žít s přehledem a pochopením, které promění všechny okamžiky života.

18.6. sobota od 9:00 do 11:00 Hormonální jóga

NAŠE DALŠÍ NOVINKA: Hormonální jógová terapie je zaměřena na přírodní řešení problému hormonální nerovnováhy u žen. Jde o ucelenou sestavu cviků pro ženy k vyladění hormonálního systému kdykoliv během reprodukčního cyklu a po menopauze. Cvičení je poměrně dynamické a využívá především techniky statických a dynamických ásan, energizujícího a zklidňujícího dechového cvičení, relaxace a terapeutické vizualizace. Jógová terapie znovu aktivuje vaječníky, zvyšuje hladinu ženských hormonů a snižuje intenzitu symptomů menopauzy na minimum anebo je zcela odstraňuje. Kontraindikace: těhotenství, endometrióza, vysoký krevní tlak.

19.6. neděle večer od 18:00 do 19:00 Meditace pro začátečníky - pokračování

Snížení stresu je jedním z nejběžnějších důvodů, proč lidé zkusí meditaci. Psychický a fyzický stres obvykle zvyšuje hladiny stresového hormonu kortizolu. To vyvolává mnoho škodlivých účinků, například uvolňování zánětlivých chemikálií nazývaných cytokiny. Tyto účinky mohou narušovat spánek, podporovat deprese a úzkosti, zvyšovat krevní tlak a přispívat k únavě a negativnímu myšlení. Meditace je zastřešujícím pojmem pro mnoho způsobů, jak se dostat do uvolněného stavu bytí. Existuje mnoho typů meditačních a relaxačních technik, které mají meditační složky a my vás je postupně naučíme. Všichni sdílejí stejný cíl – dosáhnout vnitřní klid.

Mezi druhy meditace patří např.:

  • Vedená meditace
  • Dechová meditace nebo-li pránájáma
  • Meditace s mantrou
  • Jógová meditace
  • Meditace se zaměřením pozornosti tzv. mindfullness

Zaujali vás naše jógové semináře? Skvělé, tak si zapište jejich termíny do svého kalendáře a rezervujte si své místo co nejdříve odesláním zprávy níže z poptávkového formuláře nebo rovnou napište zprávu naší lektorce Vlaďce Procházkové na mobil 733 166 108.

Těšíme se na setkání a přejeme pevné zdraví!