Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Moudrost traumatu - promítání filmu a beseda s psycholožkou

Moudrost traumatu - promítání filmu a beseda s psycholožkouDatum konání:
22.1.2023

Trauma je psychofyzickou reakcí organismu na situaci, kdy jsme se nemohli bránit útoku, bezpráví, omezení, zneuctění, ale i bolesti, šoku, ztrátě svobody a bezpečí. Pokud se člověk dostane do stavu ustrnutí, bezmoci a existenčního ohrožení, vzniká traumatická zkušenost, která má psycho-somato-sociální důsledky. Trauma jako černá tečka v naší duši blokuje a uzavírá energii, vytváří hlubokou nedůvěru a oslabuje naši sebehodnotu. Když se dokážeme na tu černou tečku, nebo někdy dokonce velkou, černou díru podívat, přijmeme, že existuje a dáme jí pozornost, začne se přeměňovat na světlo, sílu, radost a sebeuvědomění. Pak se náš život začne odvíjet jiným, často úlevným a naplňujícím způsobem.

Za poslední roky se nejen v Česku znásobil počet dětí trpících psychickými problémy, například poruchou koncentrace nebo ADHD či sebepoškozováním aj. s takovými dětmi si mnohdy nevědí rady učitelé ani rodiče. Film Moudrost traumatu, jehož hlavním protagonistou je Dr. Gabor Maté, kanadský lékař maďarského původu, proslulý odborník na závislosti, trauma, jeho léčení a vývoj osobnosti v dětství, ve filmu nabízí nový pohled na svět, v němž žijeme, i na nás samotné. Dr. Maté nastiňuje novou vizi: společnost informovanou o traumatu, v níž se rodiče, učitelé, lékaři, politici a právníci nezabývají opravováním chování, stanovováním diagnóz, potlačováním symptomů a odsuzováním, ale místo toho se snaží porozumět příčinám, z nichž ve zraněné lidské duši pramení znepokojivé chování a nemoci.

Traumatem jsme zasaženi víc, než si dokážeme představit. Duševní i tělesné neduhy, závažné choroby, závislosti, asociální chování - to vše má společnou šablonu. Tou je trauma, a to především dětské, vývojové, o němž ani nemusíme vědět. Cílem rozvinuté lidské společnosti je laskavost, soucit, (sebe)přijetí, a proto zveme do Centra Bezovka na film Moudrost traumatu s následnou besedou s plzeňskou psycholožkou a psychoterapeutkou Mgr. et Mgr. Dianou Valečkovou.

MTplakat na web.jpg

 

Moudrost Traumatu - The Wisdom of Trauma

"Trauma je neviditelná síla, která formuje náš život. Formuje to, jak žijeme, jak milujeme a jak dáváme světu smysl. Je to kořen našich nejhlubších ran."

Režiséři: Maurizio Benazzo a Zaya Benazzo

Producenti: Maurizio Benazzo a Zaya Benazzo

Účinkují: Gabor Maté, Russell Brand, James Doty, Tim Ferriss, Rae Maté a další

Čas: 1:27 Hodin

 

Diana Valečková https://www.centrumbezovka.cz/mgr-et-mgr-diana-valeckova

 

Promítání se bude konat v neděli 22. ledna 2023 od 16 hodin. Předpokládaná délka trvání vč. besedy 3 hodiny.

Místo: Centrum Bezovka, V Bezovce 4, Plzeň, zvonek fyzioterapie, 1. patro.

Kapacita omezena, rezervujte si své místo předem. V případě zájmu se promítání a besedy zúčastnit nám napište a v odpovědi obdržíte platební údaje.

Cena:

400 Kč převodem na účet

600 Kč v hotovosti na místě

 

 

 

 


Komentáře


 • 16. 12. 2022 15:43
  Monika Mačasová
  Moudrost traumatu

  1vstupenka prosím. Mačasová


 • 5. 1. 2023 17:30
  Martina Hanzlíková Müllerová
  MoudrostTraumatu- Promítání a beseda - 22.01.

  Dobrý den,

  ráda bych si zakoupila 2x vstupenku na Moudrost traumatu - promítání filmu a beseda s psycholožkou ve dne 22.01.2023 v Centru Bezovka. Vstupenky ráda zaplatím převodem na účet.

  Děkuji a přeji hezký den
  Martina Hanzlíková Müllerová


 • 6. 1. 2023 8:22
  Veronika Valešová
  překlad filmu

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zde je film s titulky nebo v původním znění. Děkuji Valešová


 • 9. 1. 2023 11:27
  Klára Hortenská
  1x vstupenka Moudrost traumatu - 22.01.2023

  Dobrý den,

  ráda bych zakoupila 1x vstupenku na Moudrost traumatu převodem.

  Děkuji, Hortenská


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů