Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Ženské zdraví

Ženské zdravíDatum konání:
29.1.2023
Nově zveme na neděli 29. 1. od 9:00 do 11:00 hodin na jógu ženy s endometriózou, kterou povede Vlaďka Procházková, naše instruktorka jógy.

Endometrióza je gynekologické onemocnění žen v reprodukčním věku, které provází nepříjemné bolesti v oblasti pánve. Buňky endometria - sliznice dutiny děložní se u nemocných žen nacházejí i mimo děložní dutinu, např. na vejcovodech, vaječnících i jindě v dutině břišní (dokonce mohou být i jinde v těle). Způsobuje to bolesti, myomy, cysty, neplodnost. Dnes už jsou o endometrióze známé širší poznatky, takže ji lze léčit jak konzervativní léčbou - chirurgicky, hormonálně, tak víme, že pomáhají bylinky, vhodná, protizánětlivá strava, klidná mysl a život bez stresu a uvolňující cvičení a dýchání.
Pokud vás toto téma zajímá a nebo se vás týká, přijďte, budete si povídat a cvičit jógu, také dýchat a meditovat pro úlevu od bolestí při onemocnění endometriózou. Vlaďka s ní má osobní zkušenosti, poprvé se u ní projevila po narození syna, kterému je dnes 17 let. Poté podstoupila laparoskopickou operaci k odstranění ložisek. Po dalších 5-ti letech se pokoušela znovu otěhotnět, podstoupila IVF, po kterém se její zdravotní stav a bolesti zhoršily. V dnešní době je bez léků proti bolesti, bez hormonální léčby a o další operaci neuvažuje. Ráda bude sdílet své zkušenosti jak vhodným cvičením, dýcháním, jídlem a bylinkami dosáhla bezbolestného stavu s touto diagnózou. Sdílení je velmi nápomocná terapie.
S sebou vám postačuje pohodlné oblečení na jógu, vše ostatní máme pro vás k dispozici na místě.
Rezervace jsou možné buď u Vlaďky Procházkové na mobilu 733 166 108 a nebo odpovědním formulářem níže.
V našem centru dále nabízíme pravidelné skupinové lekce jógy pro harmonizaci ženského zdraví a to každé úterý večer od 18:45 do 19:45. V případě Vašeho zájmu se do kurzu přihlásit nám prosím napište a nebo kontaktujte Vlaďku. Pokud nemáte čas docházet pravidelně k nám, můžete se k ní také objednat na individuální lekci/konzultaci.
 
 
 
 

 - HORMONÁLNÍ JÓGA

PRAVIDELNÉ CVIČENÍ HORMONÁLNÍ JÓGY POMÁHÁ ZKLIDNIT ROZBOUŘENÉ HORMONY, NAVOZUJE RELAXACI TĚLA I MYSLI A DOKÁŽE POMOCI S PŘÍZNAKY PMS, S NEPLODNOSTÍ A TAKÉ V OBDOBÍ MENOPAUZY. DETOXIKUJE ORGANISMUS A MÁ PŘÍZNIVÝ VLIV NA ŽENSKÉ ZDRAVÍ.

- JÓGA PRO PÁNEVNÍ DNO

CVIČENÍ, PROTAHOVÁNÍ A DÝCHÁNÍ ZAMĚŘENÉ NEJEN NA SVALY PÁNEVNÍHO DNA. CVIČENÍ VEDE KE SPRÁVNÉMU SVALOVÉMU TONUSU V OBLASTI PÁNVE, ALE TAKÉ POSÍLÍ BŘIŠNÍ A ZÁDOVÉ SVALY. CVIČENÍ POMÁHÁ V KAŽDÉM VĚKU NAPŘ. PŘI INKONTINENCI, DÁLE TAKÉ OD BOLESTÍ V OBLASTI PÁNVE, V KŘÍŽI A V OBLASTI BEDERNÍ PÁTEŘE.