Drobečková navigace

Úvod > O nás > Vlaďka Procházková

Vlaďka Procházková

Vlaďka Procházková jóga.jpg

Jmenuji se Vlaďka Procházková a jsem instruktorka jógy (odkaz na video na youtube). Od roku 2014 praktikuji kundalini jógu, ke které mě přivedli velké bolesti bederní páteře. Bolestí zad jsem se díky józe už dávno zbavila a aktuálně se cítím mnohem lépe než kdykoliv v období před tím, než jsem začala s pravidelným cvičením jógy. 

Protože mě jóga uzdravila a i v dalších směrech pozitivně ovlivnila můj život, začala jsem ji praktikovat denně a chtěla jsem ji nabídnout ostatním. Aby i ostatní mohli žít bez bolesti, v radosti a v harmonii. Proto jsem v roce 2018  absolvovala jógovou školu vedenou mnoha zkušenými učiteli ze systému Jóga v denním životě a naučila se historii jógy a další obsáhlé teoretické znalosti a mnohé praktické dovednosti a poznala další styly jógy, jako např.: hatha jógu, aštanga jógu, power jógu, jógu pro fascie nebo krija jógu a další.  Postupně jsem potom v Plzni  začala vést své skupinové lekce a rozšiřovala jsem svou působnost a praxi a získávala zkušenosti. Čím dál více mě má praxe vedla ke zkoumání vlivu jógy na zdraví. A vidím u všech, kteří se pro jógu rozhodnou, skvělé účinky a výsledky jógové praxe, a to nejen na zdraví fyzické, ale také na zdraví duševní. Hlava a tělo jsou spojené nádoby a jóga je velmi účinná technika, která může pomoci při nejrůznějších zdravotních problémech celostním způsobem. Proto jsem velmi ráda za vznik Centra Bezovka, kde vám své služby nabízím nejen na skupinových lekcích, které jsou ale velmi individuální (maximální účast na 1 lekci je do 6 osob), ale také formou individuální terapeutické jógy.

Co je terapeutická jóga?

Terapeutická jóga je jemná a pečující. Klade velký důraz na pozorování vlastního těla, na držení těla a pohyb sladěný s uvolněným a rytmickým dýcháním. Na rozdíl od jiných druhů terapií je při terapeutické józe pozornost vedena k jemným vjemům ve svých svalech a kloubech a ke sledování vnitřních prožitků své mysli. Další výraznou odlišností je zvýšený důraz na relaxaci. V případech, že je pacient vážně nemocen, např. je po chemoterapii nebo v pooperačním období, může veškeré praktikování jógy sestávat pouze z dýchacích a relaxačních technik, dokud nezíská pacient dostatek síly, aby mohl postoupit dále.

Jógová terapie není shodná s návštěvou běžného kurzu jógy. Pokud trpíte vážným zdravotním problémem a přijdete do náhodně vybraného kurzu jógy, může se váš stav ještě zhoršit. Rozdílnosti, které panují mezi různými styly jógy nebo mezi úrovněmi různých jógových učitelů jsou zcela odlišné a laické veřejnosti dost často neznámé. Terapeutická jóga se podobá více návštěvě rehabilitačního specialisty, než návštěvě jógového kurzu. V Centru Bezovka ji nabízím formou individuálních jógových lekcí.