Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Kurz kojeneckých masáží v Plzni

Kurz kojeneckých masáží v Plzni 

Přednáška se přesouvá na leden!!!

Zveme vás na přednášku, která se uskuteční 3.12. a vysvětlí vše co ke kurzu potřebujete vědět. Ve spolupráci se Šárkou Jirkovou jsme pro vás připravili KURZ KOJENECKÝCH MASÁŽÍ od ledna 2022. Šárka je instruktorka Asociace IAIM ČR - Mezinárodní asociace kojeneckých masáží (IAIM). Více o IAIM ve světě najdete na odkazu zde. V České republice bylo do této chvíle proškoleno již 92 instruktorů kojeneckých masáží z Čech, Moravy, Slovenska, Německa a Estonska touto asociací a Šárka patří mezi ně.

Přínosy kojeneckých masáží:

- Vývin mozku a dozrávání nervové soustavy
Naše pokožka je naším největším smyslovým orgánem. Stimulováním pokožky aktivujeme mozek a nervovou soustavu. První rok života dětí je významným mezníkem ve vývinu a dozrávání mozku i nervové soustavy, právě proto je masáž v tomto období velmi prospěšná.

- Kvalita spánku a uvolnění stresu
Během masáže se v těle vylučuje oxytocin a jiné hormony štěstí, které pomáhají zmírnit stres a zlepšit kvalitu spánku. Jen během klidného a hlubokého spánku se dokáže tělo a mozek správně regenerovat a vyvíjet.

- Uvolnění tělíčka a navození pocitu štěstí
Oxytocin spolu s endorfiny zlepšují náladu, vnímavost a komunikaci s okolím. Masáž také dokáže tělo zbavit bolesti a jiných nepříjemných pocitů, přičemž pomáhá dětem procítit vlastní tělo a pocity v něm. Dítě tak zažívá sebe a svůj svět.

- Trávení a přibývání na váze
Masáží přímo i nepřímo stimulujeme trávení a vstřebávání živin. Uvolnění navozené masáží pomáhá při plynatosti, kolice, trávicích potížích a zácpě.

- Imunitní systém
Endorfiny vylučované při masáži dokáží podstatně více než jen blokovat bolest. Posilují imunitní systém, navozují pocit dobré nálady a podporují rychlejší léčbu. K podpoře imunity přispívá také stimulace trávení a oběhových systémů.

- Citová vazba
Dotyky a něžné pohlazení jsou nezbytné pro vytváření pocitů bezpečí novorozenců. Pocitů, které jsou nezbytné pro vytváření zdravé citové vazby. Masáž je také dokonalým prostředkem pro komunikaci, projevy lásky a úcty, vzájemné poznávání a hry od prvních momentů života. Významnou měrou prohlubuje citový vztah mezi rodiči a dítětem, který mu dává do života pevné základy.

- Laktace a kojení
Během masáže se dochází k uvolňování oxytocinu i v těle maminky. Tento hormon tak přispívá nejen k budování silného pouta, ale také k tvorbě mateřského mléka.

- Snižování poporodní deprese a regenerace po porodu
Dotyky a mazlení doslova zabíjejí strach a depresi. Prohloubením citového vztahu a zlepšením komunikace významně bojujeme se stavy úzkosti po porodu. Schopnost pomoci svému děťátku při bolestech nebo jednoduše napomoci jeho zdravému vývinu výrazně podporuje rodičovské kompetence. Je to nádherný pocit, když vidíte, že se vašemu děťátku vaše masáž líbí. Hormonální změny během masáže svého miminka uvolňují i tělo maminky a dávají tak prostor na regeneraci po porodu.

Srdečně zveme na úvodní přednášku před zahájením kurzu, která se uskuteční dne 3.12. od 17:00 hodin v našem Centru Bezovka, na které se dozvíte všechny podrobnosti k chystanému kurzu a také bude obsahovat praktickou ukázku. Miminka můžete vzít s sebou.

plakát koj mas podrobné info.jpg

Kde se akce uskuteční?

V celostním Centru Bezovka, na adrese V Bezovce 4, Plzeň - Bory,  1. patro

Kdy?

LEDEN 

Cena a platba?

Vstupné na přednášku 100 Kč zaplatíte na místě v hotovosti. 

Jak se přihlásit?

Rezervace je možná písemně na e-mailu: ja.sarka@centrum.cz nebo telefonicky na čísle 606 557 255 u instruktorky Šárky Jirkové. Pokud by nebylo možné uskutečnit setkání, proběhne přednáška online. 

Těšíme se na vás.