Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Přednášky s plzeňskou psycholožkou Mgr. et Mgr. Dianou Valečkovou

Přednášky s plzeňskou psycholožkou Mgr. et Mgr. Dianou ValečkovouZveme na cyklus přednášek s plzeňskou psycholožkou Mgr. et Mgr. Dianou Valečkovou na téma DUŠEVNÍ ZDRAVÍ. Diana je psycholožka s 30. letou praxí, věnuje se terapii dětí i dospělých, párové a rodinné terapii a podrobné informace o ní najdete zde: https://www.centrumbezovka.cz/mgr-et-mgr-diana-valeckova

Navazujeme tak na potřebu, která se objevila po našem promítání a besedě filmu The Wisdom Of Trauma Dr. Gabora Matého v lednu 2023.

 

plakát duševní zdraví CB Diana 2023.jpg

Můžete se těšit na spoustu praktických informací v rámci těchto témat:

 

2.4.2023 Syndrom vyhoření

Každá baterie má svoji kapacitu, každá síla se někdy vyčerpá. Hodně nároků, tlak na výkon, potřeba se zavděčit a být co nejlepší a zároveň mne to baví......to a další okolnosti naší profesionální aktivity vedou po určité době, kdy nedoplňujeme zdroje energie a síly k vyčerpání. Na přednášce můžete najít odpovědi na to, jak předejít vyhoření a co dělat v případě, že "baterie" se už vyčerpala.

 

5.5.2023 Partnerské peripetie – láska a sex ve vztahu

Vztahy a zejména ty partnerské jsou nejcitlivější na společenské vlivy a socio - kulturní dědictví minulosti. Partnerství má mnoho podob, je specifické pro daný pár. Partnerská komunikace je základem vzájemného respektu a tedy porozumění a harmonie. Intimní život a sexualita je projevem živočišné touhy i láskyplného náručí, tancem dvou těl a duší.

Jak spolu komunikovat, je se respektovat a co může vztahy harmonizovat jsou témata, která oslovíme. 

 

2.6.2023 Zmatek v hlavě dnešních adolescentů

Dnešní mládež je vychovávána v blahobytu, má tolik možností, svobody a náhledů na sebe i život, že někdy neví, co si s tím počít. Lidská bytost v období adolescence dozrává, hledá kým je, zkouší a trénuje pro celý další život. Má mnoho síly , ale i mnoho nejistot....Nejčastější odpovědí mladého teenagera na otázku "..jak se cítíš?... je .."mám v hlavě zmatek".

Toto setkání vnímám jako diskuzi nad složitostí tohoto období.

 

15.9.2023 Co pomáhá při úzkostech a panice

Úzkost je kombinace různých emocí jako jsou strach, zlé předtuchy a obavy vycházející z osobní, nebo získané zkušenosti, které mají fyzické projevy. Některé úzkosti tedy prostě zdědíme, naučíme se je přijímat jako svoji součást pohledu na situace v životě..

Dlouhodobý stres, trvající únava a tlak na výkon jsou často příčinou psychofyzického přetížení, které naše podvědomí vnímá jako ohrožení existence. Z těchto důvodů a zároveň díky genetickým předpokladům se může rozvinout panická ataka.

Existují různé techniky, dechová cvičení, a zejména citlivé vnímání sebe sama, které umožnuje úzkostem předcházet, nebo je mírnít. O tom všem na naší besedě.

 

20.10.2023 Vyrovnat se smutkem

Emoce smutku je přirozená součást našeho života, ale máme tendenci od ní utíkat, vyhýbat se jí, potlačovat, nebo dokonce přerámovávat do odlehčení a humoru. Přitom smutek je přirozeným lékem na citovou ztrátu, stejně jako je horečka přirozenou reakcí organismu, aby se vyrovnal s fyzickou nemocí. Neradi vidíme smutek a nevíme, jak zareagovat, když někdo smutkem prochází. Je nutné přijmout jiný postoj k této emoci, stejně jako je nutné přijmout jiný postoj ke ztrátě toho, co odešlo, nebo se nesplnilo. O smutku i jiných emocích právě v této přednášce.

 

10.11.2023 Jak si poradit se závislostmi

Závislí jsme všichni na něčem. Protože závislost je tou nejpřirozenější reakcí naší duše na nedostatek, nebo trauma v dětství. Závislost ulevuje, kompenzuje nepříjemné pocity bezmoci, beznaděje, nedostatku na úrovni lásky.

Toto setká bude o závislosti v obecnějším úhlu pohledu a jednotlivých typech závislosti

 

Přednášky jsou určeny pro širokou i odbornou veřejnost a budou probíhat od 16.00 do 18:00 hodin v uvedená data.

Místo konání: Centrum Bezovka, V Bezovce 4, Plzeň, zvonek fyzioterapie, 1. patro.

Kapacita omezena, rezervujte si své místo předem. V případě zájmu se přednášky zúčastnit nám napište. Rezervace jsou možné na e-mailu: vladka@vladkyoga.com

Platba bude probíhat na místě v hotovosti a vstupné na setkání je 500 Kč.